Kościół - ołtarz główny

Rok 1984 na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Koszar i okolicznych miejscowości. Ta właśnie data wiąże się z rozpoczęciem budowy kaplicy dojazdowej w Koszarach. Miejsce pod budowę ofiarowały: Stanisława Kopciał i Stanisława Warylak. Po wyznaczeniu placu rozpoczęto zwożenie materiału budowlanego. W tym czasie Jan Dróżdż wraz z innymi parafianami wybudował szopę, w której można było przechowować materiał wymagający zabezpieczenia przed deszczem.

20 czerwca 1984r. odbyło się uroczyste poświęcenie miejsca pod budowę kościoła. Plac poświęcił ks. bp. Walenty Wójcik, razem z nim przyjechali księża z Iłży i sąsiednich parafii. Księdza biskupa powitali Bogumiła Kaczmarska i Marek Dróżdż. Po tej uroczystości 6 września 1984r. zalano fundament pod kościół. Wiosną 1985r. do pracy przy budowie zatrudniono trzech murarzy z Małomierzyc. Dodatkowo pomagali im: Kazimierz Piątek i Józef Piwarski z Kotlarki, a także Stanisław Stefański z Błazin Górnych. Gdy ukończono ściany wykonaniem dachu zajęli się dwaj mieszkańcy Koszar: Wacław Grunt oraz Jan Dróżdż. Otwory zrobił Marian Kusztal, przy cięciu drutu do okien pracowali: Czesław Czaja i jego syn Leszek. Posadzkę układał Henryk Winiarski z Pastwisk.

Dnia 19 listopada 1986r. ks. bp. Adam Odzimek przybył poświęcić kościół. Księdza Biskupa powitali: Maria Grudniewska i Jan Bogdański z Komitetu Budowy Kościoła; Krystyna Wąsiel i Jan Dróżdż w imieniu rodziców, Danuta Górska i Zbigniew Kaczmarski w imieniu młodzieży, Ewa Pawelec i Roman Sulima w imieniu dzieci. Po poświęceniu kościoła mszę św. w każdą niedzielę i święta przyjeżdżali odprawiać księża z Iłży. 1 września 1991r. została erygowana parafia w Koszarach. Do parafii na proboszcza przyszedł dawny wikariusz pracujący w Iłży ks. Edward Skorupa.